Gobierno de España Ingenio 2010 Consolider
Hired members PDF Print

 

Postdoctorals
Mattia Fornasa IAA 01/04/2010-31/03/2012
Mirco Cannoni UHU 01/08/2010-31/07/2013
Federico von der Pahlen IFCA 01/10/2010-30/09/2012
   ll    ll 01/05/2013-26/09/2013
   ll    ll 01/02/2014-28/02/2014
Marco Taoso IFIC (AHEP) 21/10/2010-20/10/2011
Roberto Lineros IFIC (AHEP) 22/12/2010-21/12/2013
Guillaume Lambard IFIC (Exp) 13/10/2010-12/04/2014
Ji-Haeng Huh UAM & IFT 18/10/2010-17/10/2012
Julien Lavalle UAM & IFT 01/10/2010-30/09/2011
 
Juan de Dios Zornoza IFIC (Exp)        01/05/2011-30/04/2013
Manuel Bou UPV         01/07/2011-31/10/2014
Elías López Asamar UAM & IFT         09/04/2012-30/11/2012
Chia-Hsun Chuang IAA 18/09/2012-17/09/2014
Konstancja M. Satalecka UCM (GAE) 09/02/2013-08/02/2014
        
Alejandro Bohé UIB 01/01/2014-31/08/2014

Predoctorals
Miguel Peiró                             UAM & IFT              01/12/2010-30/11/2014          
Alex Vañó UIB 20/12/2010-14/12/2011
Adiv González IFAE 14/01/2011-16/12/2014
Silvia Adrián UPV 15/01/2011-16/12/2014
Ginevra Favole IAA 17/01/2011-31/08/2011
Viviana Gammaldi UCM (Th) 23/01/2011-30/09/2012
Muhammad Rehman IFCA & UHU 01/06/2011-16/12/2014
Daniel Nieto UCM (GAE) 01/09/2011-28/02/2012
Irene Lozano UCM (GAE) 30/09/2011-18/03/2013
Leyre Esteban UAM & IFT 13/10/2011-28/02/2013
    ll 08/03/2015-08/05/2015
Santos José Nuñez UCM (Th) 01/02/2012-31/12/2013
Jelena Aleksic IFAE 01/03/2013-31/07/2013
Clara Cuesta UZ 01/03/2013-31/05/2013
Iván Felis UPV 01/04/2013-30/10/2013
Daniel Guberman IFAE 01/01/2014-16/12/2014
Sofiane Boucenna  IFIC (AHEP) 26/06/2014-16/11/2014
Marina Cermeño USAL 15/10/2014-14/12/2015
Gaetana Anamiati IFIC (AHEP) 11/03/2015-31/08/2015
   

Technicians

    
Roger Firpo IFAE 01/05/2010-30/04/2013
   
Noelia Pacheco UAH 14/01/2011-16/09/2011
           
Ysrael Ortigoza UZ 01/04/2012-31/03/2014
           
Summer students
  
Alberto Pérez UZ 19/07/2010-18/08/2010
Xavier Paredes IFAE 01/08/2010-31/08/2010
Víctor Martínez UCM (GAE) 01/08/2010-31/08/2010
Elena Marimón IFIC (Exp) 01/09/2010-30/09/2010
Miguel González IFIC (Exp) 01/09/2010-30/09/2010
María Saldaña UPV 01/09/2010-30/09/2010
Miquel Crusells UPV 04/10/2010-31/10/2010
 -
Adrian del Rio UCM (Th) 04/07/2011-04/08/2011
Santos J. Nuñez UCM (Th) 04/07/2011-04/08/2011
Victor Moreno USAL 01/09/2011-30/09/2011
Elena Barrios IAA 01/07/2011-31/08/2011
Alba E. Pelaez UZ 15/07/2011-31/08/2011
Carlos Sánchez IFAE 25/08/2011-20/09/2011
Simon Bonnefoy UCM (GAE) 25/08/2011-20/09/2011
Patricia Fernández IFIC (Exp) 06/07/2011-05/08/2011
Javier Barrios IFIC (Exp) 01/09/2011-30/09/2011
Iván Felis UPV 01/09/2011-30/09/2011
 -
Marc Reig IFCA 01/09/2012-30/09/2012
Miguel Sierra IFCA 01/07/2012-31/07/2012
José Ángel Fernández USAL 01/07/2012-31/07/2012
José Carrasco USAL 01/07/2012-31/07/2012
Joaquim Palacio IFIC-AHEP 20/08/2012-19/09/2012
Franco Albareti UCM (Th) 01/09/2012-30/09/2012
Carlos Velasco UCM (Th) 01/09/2012-30/09/2012
Pablo Pons UZ 01/09/2012-30/09/2012
Patricia Villar UZ 01/07/2012-31/07/2012
   
Naim Ramírez UAM 01/07/2013-31/07/2013
Ana Isabel Salvador  UAM 01/07/2013-31/07/2013
Nasib Fahim Fernández  UAM  01/07/2013-31/07/2013 
   ll     ll  02/09/2013-03/10/2013 
M. Angeles García  IFCA  01/07/2013-31/07/2013 
Jordi Ferrer  UPV  02/09/2013-30/09/2013 
Pablo Fernández  IFIC (AHEP)  15/07/2013-14/09/2013 
Manuel Gil  IFIC (AHEP)  15/07/2013-14/08/2013 
Julio Parra  UCM (Th)  02/09/2013-30/09/2013 
Víctor Cáncer  UCM (Th) 02/09/2013-30/09/2013
Ana Paula Millán  UZ 02/09/2013-30/09/2013
José Manuel Penín  IFAE 01/07/2013-21/07/2013
Ibles Olcina    IFIC (Exp)  01/07/2013-31/07/2013 
Brais Palmeiro  IFIC (Exp)  01/07/2013-31/07/2013 
Pedro Antonio Martínez  IFIC (Exp) 02/09/2013-30/09/2013
  
Miguel Ángel Gómez  UAM&UHU&EPS 01/09/2014-30/09/2014
María José Benito
IFT 01/09/2014-30/09/2014
Marina Cermeño
USAL 15/09/2014-14/10/2014
Fabio Galan
UHU&IFIC (AHEP) 28/07/2014-27/08/2014
Aitor Marco Escriche UPV 01/09/2014-30/09/2014
Salvador Centelles IFIC (AHEP) 16/07/2014-15/08/2014
Ana Peñuelas IFIC (AHEP) 15/07/2014-14/08/2014
Ismael Ayuso  UCM (Th) 17/09/2014-16/10/2014
Adrián Franco  UZ 01/09/2014-30/09/2014
Alejandro Sánchez  IFIC (Exp) 01/09/2014-30/09/2014
Juan Bautista Climent  IFIC (Exp) 01/09/2014-30/09/2014
                                      
Clara Álvarez UCM (Th) 01/09/2016-30/09/2016
José Manuel Sánchez UCM (Th) 01/09/2016-30/09/2016
Mario Reig IFIC (AHEP) 01/09/2016-30/09/2016
   
Project Management
  
Susana Hernández (Manager)
Mónica Encinas (Support) 01/01/2012-31/12/2012 

 

 
 

Valid XHTML and CSS.